Wycieczki przedszkolne

Iluminacja świąteczna na Bielanach
Iluminacja przy ul. Przybyszewskiego.

W ostatnim tygodniu dzieci z grup 0 i 1 udały się na wycieczki i odwiedziły dwa miejsca na Bielanach związane z realizowanymi w tym tygodniu tematami Bożonarodzeniowymi. Pierwszym była iluminacja przy ul. Przybyszewskiego. Jako, że dzieci były w tym miejscu około południa, to nie miały okazji zobaczyć tej artystycznej instalacji w pełnej krasie. Mogły za to poćwiczyć liczenie, sprawdzając ile ukryło się w ogródku Mikołajów i bałwanków.

Tablice informacyjne na ścieżce przyrodniczej w Lesie Bielańskim
Tablica informacyjna n.t Lasu Bielańskiego

Dwa dni później dzieci miały okazję do utrwalenia zasad prawidłowego zachowania się w środkach komunikacji miejskiej. Podjechaliśmy metrem do stacji Stare Bielany a potem autobusem do UKSW. Następnie przedszkolaki poszły ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną w kierunku Dobrego Miejsca. Zimowy krajobraz otaczał dzieci, które uczyły się odszyfrowywać zasady poruszania się w rezerwacie umieszczone na kolejnych tablicach informacyjnych.

Żywa szopka na Bielanach
Szopka z rzeźbami J. Wilkonia na Bielanach

Po około 15-minutowym spacerze przez Las Bielański przedszkolaki dotarły do celu, którym była żywa szopka przy ul. Dewajtis. Miały tam okazję zapoznać się z rzeźbami wykonanymi przez słynnego bielańskiego artystę – Józefa Wilkonia. Poza tym tuż przed powrotem wyszedł do przedszkolaków osiołek i dzieci mogły go oglądać z bliska.  Jak się okazało był to też ostatni dzień ze śniegiem i ujemnymi temperaturami w tym tygodniu, dzięki czemu mogliśmy podziwiać zimę w lesie.

Praca plastyczna w przedszkolu
Makieta Bielańskiego Lasu

Środowy spacer był inspiracją do wykonania pracy plastycznej w kolejnym dniu. Dzieci rysowały ścieżkę po której doszły do szopki i przyklejały wokół niej samodzielnie wykonane drzewa oraz krzaki. Niektóre z dzieci narysowały też zwierzęta będące pod ochroną na tym obszarze (widziane na tablicach informacyjnych w lesie).

Dane kontaktowe
©2024 wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content