Dwumiesięcznik Czas Dzieciństwa nr 20/2023

Okładka 20. numeru Czasu DzieciństwaNajważniejszym tematem 20. numeru naszego dwumiesięcznika są nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Anna Florek pisze w nim o mocy świątecznych życzeń.  Nasza psycholog – Monika Rosińska wspomina o Bożym Narodzeniu jako okazji do kształtowania postaw prospołecznych. Beata Oraniec dzieli się kolejnymi pomysłami związanymi z jej pasją do tworzenia ozdób z roślin – tym razem na bożonarodzeniowe dekoracje domu. Adam Dąbrowski jak zwykle opowiada o roli muzyki w naszym życiu. Nasza logopeda – Agata Lange proponuje prezenty dla małych dzieci, wspomagające rozwój mowy. W tym wydaniu znalazła się subiektywna lista filmów, które warto obejrzeć rodzinnie w Święta – przygotowana przez Urszulę Wiśniewską. Są też wskazówki od Katarzyny Hamerlak jak utrzymać spokój w czasie Świąt. Na koniec czeka nas porcja ćwiczeń od Olgi Oraniec, dzięki którym będzie można zrobić kalendarz adwentowy promujący zdrowy tryb życia.

W tym numerze znajdziecie też Państwo artykuły przesłane do redakcji dwumiesięcznika przez rodziców naszych przedszkolaków. Agnieszka Bobruk podpowiada jak zrobić z dziećmi świąteczne ciasteczka. Katarzyna Kucharska-Hornung zdradza swoje rodzinne sposoby, dzięki którym jej najbliższym łatwiej jest znosić czas oczekiwania na Święta.

Czasopismo zostało udostępnione bezpłatnie pod adresem:

https://www.czasdziecinstwa.com.pl/miesiecznik20

Grę „Cud w Betlejem”, którą dołączono do papierowego wydania dwumiesięcznika można pobrać bezpośrednio ze strony projektu Basiowe Gry Planszowe.

Pozostałe wydania naszego dwumiesięcznika można zobaczyć tutaj.

Dane kontaktowe
©2024 wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content