Przedszkole we wspomnieniach Edyty Adamus

Ceramika jest moją ogromną pasją i towarzyszy mi w życiu codziennym. Pasją tą dzielę się dziećmi podczas prowadzonych przeze mnie piątkowych zajęć w Fundacji CZAS DZIECIŃSTWA. Z racji pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną szukam też różnych form aktywności dla osób dorosłych. Ceramika w tych poszukiwaniach również była, jest i będzie. Dziś wspomnieć chcę o innym odkryciu i doświadczeniu. Dzięki moim poszukiwaniom trafiłam również do świata sportu, do świata Olimpiad Specjalnych.

Od wielu lat między innymi prowadzę zajęcia na kręgielni, organizuję zawody dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, kibicuję i trzymam kciuki za ich sukcesy. W roku 2018 jeden z moich zawodników zdobył złoty medal na zawodach regionalnych. Dało mu to możliwość rywalizacji na szczeblu ogólnopolskim. Zdobywając złoty medal podczas Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych wziął udział w losowaniu do reprezentacji Polski na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Został wybrany i tym sposobem trafił do składu podstawowego (4 zawodników) w dyscyplinie zwanej bowling. Dzięki jego talentowi oraz szczęściu mogłam starać się o miejsce w reprezentacji i … zostałam wybrana jako trener bowlingu w Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych. Mam zaszczyt towarzyszyć zawodnikom w tej niesamowitej przygodzie. W terminie 14-21 marca 2019 roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odbędą się Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Polska reprezentacja składa się z 64 zawodników i 26 osób towarzyszących: trenerów, członków kierownictwa, lekarzy i rzecznika prasowego. Zawodnicy będą rywalizować w 17 dyscyplinach.

Cała ekipa wylatuje już 8 marca 2019 roku, aby najpierw wziąć udział w Programie Host Town. Celem programu jest poznanie kultury kraju gospodarza oraz przygotowanie do rywalizacji w każdej z dyscyplin.

Wywiad z Edytą Adamus odbył się w marcu 2019.

Dane kontaktowe
©2024 wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content