Zajęcia popołudniowe 2015

Zajęcia Popołudniowe w roku szkolnym 2015/16 są propozycją dla dzieci. Odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00–16.00. Opłata za te zajęcia nie jest wliczona w czesne i jest podana w opisie. Liczebność grup wynosi 6-12 osób w zależności od rodzaju zajęć.

Dziecko może uczęszczać na kilka rodzajów zajęć, o ile są wolne miejsca to jedno. Pierwszeństwo w zapisie mają jednak dzieci korzystające tylko z jednego rodzaju zajęć. Zapisu dokonujemy osobiście lub telefonicznie w sekretariacie Fundacji podając do 2 propozycji (preferowaną i zapasową). Decyzję o przyjęciu dziecka na zajęcia dodatkowe podejmuje osoba je prowadząca.

Zgłoszenia przyjmowane są do 11 września 2015 r. 14 września będzie już można sprawdzić na jakie zajęcia dzieci zostały zakwalifikowane. Po tym terminie będzie można zapisać dziecko, o ile będą jeszcze wolne miejsca.  Zajęcia rozpoczynają się 17 września 2015.

Poniżej podano krótki opis zajęć i dni, w których się odbywają.


Zabawy z Tańcem i Ruchem

Prowadzi: pani Małgosia
Na zajęciach tworzymy z dziećmi przestrzeń, gdzie mogą w twórczy sposób realizować swoje naturalne potrzeby: ruchu, tańca i zabawy. Dzieci wykorzystują wyobraźnię, spontaniczność i radość działania tworząc własne, wspólne zabawy. Jest to też świetna okazja do doskonalenia umiejętności porozumiewania się oraz przyjmowania różnych ról w grupie.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki
Liczba dzieci: 6-8
Koszt: 50 PLN miesięcznie


Ceramika

Prowadzi: pani Edyta
W ramach zajęć proponuję ręczne formowanie z brył gliny, wałeczków, kulek i taśm, z użyciem różnorodnych form pomocniczych, wycinanie od szablonów z rozwałkowanego plastra gliny. W trakcie zajęć dzieci będą mogły wykonać różnego rodzaju ozdoby, proste naczynia, figurki zwierząt, postacie z bajek oraz zrealizować własne pomysły. Wszystkie wykonane prace zostaną utwardzone przez wypalenie i oddane wykonawcy.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki
Liczba dzieci: 8-10
Koszt: 50 PLN miesięcznie


Zajęcia naukowe dla dzieci starszych (4-6 lat)

Prowadzi: pan Marcin
W trakcie zajęć dzieci będą wykonywały pod kontrolą prowadzącego doświadczenia związane z prawami natury i zjawiskami obecnymi wokół nich. Będą wyciągać wnioski i szukać przyczyn istniejących w przyrodzie prawideł oraz przewidywać ich skutki. W programie zajęcia związane z magnetyzmem, elektrycznością, dynamiką, chemią barw i wiele innych.

Zajęcia odbywają się we wtorki
Liczba dzieci: 6-8
Koszt: 50 PLN miesięcznie


Maskarada dla dzieci starszych (4-6 lat)

Prowadzi: pani Beata
Okres dzieciństwa to czas kiedy wszystko jest możliwe, marzenia nie mają granic, a wyobraźnia jest przewodniczką każdego nowego planu. Strach przybiera postać towarzysza i tajemniczej wędrówki, która trzyma w napięciu.
Na zajęciach dzieci będą nadawały rzeczom nowego znaczenia. Będą przebierały się za gwiazdy Hollywood wykorzystując do tego różne stroje. W ich trakcie rozpoczną swoją przygodę z graniem głównej roli we własnym życiu.

Zajęcia odbywają się we wtorki
Liczba dzieci: 6-10
Koszt: 50 PLN miesięcznie


 Taniec

Prowadzi: pani Karina
Połączenie muzyki z ruchem daje możliwość wspaniałej zabawy dla wszystkich dzieci. Bawią się one przy różnorodnej muzyce i poznają układy choreograficzne dla poszczególnych utworów. Uczą się nowych gier i zabaw ruchowych. A przy tym rozwijają swoje dyspozycje muzyczne. Muzyka ze swoim rytmem w szczególny sposób porządkuje i daje możliwość rozładowania naturalnej ruchliwości dziecka.

Zajęcia odbywają się w środy
Liczba dzieci: 8-12
Koszt: 50 PLN miesięcznie


Zajęcia muzyczne dla dzieci starszych (4-6 lat)

Prowadzi: pan Piotr
Podczas zajęć muzycznych dzieci ćwiczą wyobraźnię, myślenie oraz stają się wrażliwe na muzykę. Różne formy obcowania z nią dają im możliwość ogólnego rozwoju. Na zajęciach przewidujemy m.in grę na instrumencie klawiszowym, zapoznanie z klawiaturą i nutami, grupowe zabawy muzyczno-rytmiczne oraz słuchanie wybranych fragmentów muzycznych i krótkie wypowiedzi dzieci o danym utworze.

Zajęcia odbywają się w środy
Liczba dzieci: 6-10
Koszt: 50 PLN miesięcznie


Zajęcia sportowe

Prowadzi: pan Rafał
Podczas zajęć sportowo-gimnastycznych dzieci poznają różne gry i zabawy ruchowe. Zajęcia są tak zróżnicowane, aby były ciekawe dla wszystkich uczestników. Celem zajęć jest stymulowanie rozwoju fizycznego dzieci, zapoznanie ich z zasadami gier i zabaw oraz integracja przedszkolaków. Poprzez zabawy zespołowe dzieci uczą się funkcjonować w grupach społecznych współpracować i pomagać sobie wzajemnie.

Zajęcia odbywają się w czwartki
Liczba dzieci: 8-12
Koszt: 50 PLN miesięcznie


 Akademia Zdrowego Kuchcika dla dzieci starszych (4-6 lat)

Prowadzi: pani Ania
Zdrowo nie oznacza nudno. Zapraszamy dzieci do poznawania nowych smaków, próbowania różnych owoców i warzyw a także zabawy nimi.  Zajęcia kulinarne będą okazją do nauki o zdrowym odżywianiu, a także posłużą poznaniu reakcji zachodzących podczas obróbki żywności. Będziemy kroić, mieszać, wąchać i co najważniejsze jeść, próbować nowych potraw, czyli poznawać i pobudzać wszystkie zmysły. Łączenie składników, tworzenie czegoś nowego i podziwianie efektu końcowego sprawi wiele radości. Zimą gwarantujemy rozgrzewające kakao i miód, wiosną soczki z marchwi lub koktajle owocowe. Sprawdzimy jak smakuje lato, m. in. przyrządzimy owocowe szaszłyki … Zapowiada się smakowicie!

Zajęcia odbywają się w czwartki
Liczba dzieci: 6-8
Koszt: 50 PLN miesięcznie


 Podglądamy Przyrodę dla dzieci starszych (4-6 lat)

Prowadzą: pani Ania
Co wiemy o przyrodzie? Jak możemy podglądać przyrodę? Co lubią rośliny? Czy oddychają? Co jedzą? Co robią nocą? Co może ukrywać doniczka? Jak długo żyją drzewa? Dlaczego liście są zielone? Czy to prawda, że ptaki są niemądre? Ile czasu śpią ptaki? Jaki jest ptasi plan dnia? Skąd bierze się skorupka jajka?
Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi na zajęciach przyrodniczych. Punktem wyjścia jest dziecięca ciekawość. Dzieci staną się autorami tematów zajęć. W naukowych poszukiwaniach wykorzystamy metodę obserwacji, eksperyment i wspólne rozmowy. Dzieci stworzą kolekcje – dokumentację swoich naukowych poszukiwań.

Zajęcia odbywają się w piątki
Liczba dzieci: 6
Koszt: 50 PLN miesięcznie

Dane kontaktowe
©2024 wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content