Zajęcia popołudniowe 2016

Zajęcia Popołudniowe odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00 – 16.00 i są przeznaczone dla dzieci uczęszczających do Społecznego Przedszkola Integracyjnego Fundacji CZAS DZIECIŃSTWA (o ile nie wskazano inaczej). Opłata za te zajęcia nie jest wliczona w czesne i jest podana w opisie. Liczebność grup wynosi 6-12 osób w zależności od rodzaju zajęć.

Jeśli są wolne miejsca to dziecko może uczęszczać na kilka rodzajów zajęć. Pierwszeństwo w zapisie mają jednak dzieci korzystające tylko z jednego rodzaju zajęć. Zapisu dokonujemy osobiście lub telefonicznie w sekretariacie Fundacji podając do 2 propozycji (preferowaną i zapasową). Decyzję o przyjęciu dziecka na zajęcia dodatkowe podejmuje osoba je prowadząca.

Zgłoszenia przyjmowane są do 9 września 2016 r. 13 września będzie już można sprawdzić na jakie zajęcia dzieci zostały zakwalifikowane. Po tym terminie będzie można zapisać dziecko, o ile będą jeszcze wolne miejsca.  Zajęcia rozpoczynają się 19 września 2016.

Poniżej podano krótki opis zajęć i dni, w których się odbywają.


Taniec dla dzieci młodszych (3-4 lata)

Prowadzi: pani Małgosia
Ruch i taniec to naturalna droga komunikacji, to przyjemność i sposób na intensywniejsze poczucie siebie. Na naszych zajęciach dużo będzie zabawy, spontaniczności, a oparte na ruchu interakcje między dziećmi są bezcenne dla rozwoju  i budowania zdrowych więzi. Taniec w strukturze oraz  improwizowany wspierają rozwój emocjonalny, poznawczy i ruchowy dziecka. Będziemy zatem bawić się i tańczyć podążając za naturalnymi potrzebami dzieci.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki
Koszt: 50 PLN miesięcznie


 Podglądamy Przyrodę dla dzieci starszych (4-6 lat)

Prowadzą: pani Ania
Co wiemy o przyrodzie? Jak możemy podglądać przyrodę? Co lubią rośliny? Czy oddychają? Co jedzą? Co robią nocą? Co może ukrywać doniczka? Jak długo żyją drzewa? Dlaczego liście są zielone? Czy to prawda, że ptaki są niemądre? Ile czasu śpią ptaki? Jaki jest ptasi plan dnia? Skąd bierze się skorupka jajka?
Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi na zajęciach przyrodniczych. Punktem wyjścia jest dziecięca ciekawość. Dzieci staną się autorami tematów zajęć. W naukowych poszukiwaniach wykorzystamy metodę obserwacji, eksperyment i wspólne rozmowy. Dzieci stworzą kolekcje – dokumentację swoich naukowych poszukiwań.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki
Koszt: 50 PLN miesięcznie


Ceramika

Prowadzi: pani Edyta
W ramach zajęć proponuję ręczne formowanie z brył gliny, wałeczków, kulek i taśm, z użyciem różnorodnych form pomocniczych, wycinanie od szablonów z rozwałkowanego plastra gliny. W trakcie zajęć dzieci będą mogły wykonać różnego rodzaju ozdoby, proste naczynia, figurki zwierząt, postacie z bajek oraz zrealizować własne pomysły. Wszystkie wykonane prace zostaną utwardzone przez wypalenie i oddane wykonawcy.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki
Koszt: 50 PLN miesięcznie


Zajęcia naukowe dla dzieci starszych (4-6 lat)

Prowadzi: pan Marcin
W trakcie zajęć dzieci będą wykonywały pod kontrolą prowadzącego doświadczenia związane z prawami natury i zjawiskami obecnymi wokół nich. Będą wyciągać wnioski i szukać przyczyn istniejących w przyrodzie prawideł oraz przewidywać ich skutki. W programie zajęcia związane z magnetyzmem, elektrycznością, dynamiką, chemią barw i wiele innych.

Zajęcia odbywają się we wtorki
Koszt: 50 PLN miesięcznie


Muzyczny angielski dla dzieci starszych (4-6 lat)

Prowadzi: pani Agnieszka
Zajęcia będą łączyły w sobie naukę języka angielskiego z dużą dawką muzyki, śpiewu i ruchu. Poznamy popularne dziecięce piosenki brytyjskie i amerykańskie, które będą podstawą do wprowadzanego słownictwa. Dzięki melodyjnym utworom dzieci łatwiej zapamiętają materiał. Wykorzystując w procesie nauki naturalną wrażliwość muzyczną dzieci oswoją się z melodią języka i właściwym akcentem. Na zajęciach będziemy dużo śpiewać, ruszać się i bawić, przy okazji poznając nowe słówka angielskie, a to wszystko przy pomocy odpowiednich zabaw i zabawek.

Zajęcia odbywają się we wtorki
Koszt: 50 PLN miesięcznie


 Taniec dla dzieci starszych (5-6 lat)

Prowadzi: pani Karina
Połączenie muzyki z ruchem daje możliwość wspaniałej zabawy dla wszystkich dzieci. Bawią się one przy różnorodnej muzyce i poznają układy choreograficzne dla poszczególnych utworów. Uczą się nowych gier i zabaw ruchowych. A przy tym rozwijają swoje dyspozycje muzyczne. Muzyka ze swoim rytmem w szczególny sposób porządkuje i daje możliwość rozładowania naturalnej ruchliwości dziecka.

Zajęcia odbywają się w środy
Koszt: 50 PLN miesięcznie


Zajęcia muzyczne dla dzieci starszych (4-6 lat)

Prowadzi: pan Piotr
Podczas zajęć muzycznych dzieci ćwiczą wyobraźnię, myślenie oraz stają się wrażliwe na muzykę. Różne formy obcowania z nią dają im możliwość ogólnego rozwoju. Na zajęciach przewidujemy m.in grę na instrumencie klawiszowym, zapoznanie z klawiaturą i nutami, grupowe zabawy muzyczno-rytmiczne oraz słuchanie wybranych fragmentów muzycznych i krótkie wypowiedzi dzieci o danym utworze.

Zajęcia odbywają się w środy
Koszt: 50 PLN miesięcznie


Maskarada

Prowadzi: pani Beata
Okres dzieciństwa to czas kiedy wszystko jest możliwe, marzenia nie mają granic, a wyobraźnia jest przewodniczką każdego nowego planu. Strach przybiera postać towarzysza i tajemniczej wędrówki, która trzyma w napięciu.
Na zajęciach dzieci będą nadawały rzeczom nowego znaczenia. Będą przebierały się za gwiazdy Hollywood wykorzystując do tego różne stroje. W ich trakcie rozpoczną swoją przygodę z graniem głównej roli we własnym życiu.

Zajęcia odbywają się w czwartki
Koszt: 50 PLN miesięcznie


 Akademia Zdrowego Kuchcika dla dzieci starszych (4-6 lat)

Prowadzi: pani Ania
Zdrowo nie oznacza nudno. Zapraszamy dzieci do poznawania nowych smaków, próbowania różnych owoców i warzyw a także zabawy nimi.  Zajęcia kulinarne będą okazją do nauki o zdrowym odżywianiu, a także posłużą poznaniu reakcji zachodzących podczas obróbki żywności. Będziemy kroić, mieszać, wąchać i co najważniejsze jeść, próbować nowych potraw, czyli poznawać i pobudzać wszystkie zmysły. Łączenie składników, tworzenie czegoś nowego i podziwianie efektu końcowego sprawi wiele radości. Zimą gwarantujemy rozgrzewające kakao i miód, wiosną soczki z marchwi lub koktajle owocowe. Sprawdzimy jak smakuje lato, m. in. przyrządzimy owocowe szaszłyki … Zapowiada się smakowicie!

Zajęcia odbywają się w czwartki
Koszt: 50 PLN miesięcznie


 Puchatkowa orkiestra dla dzieci młodszych (3-4 lata)

Prowadzą: pani Agata
Serdecznie zapraszam dzieci na wspólne muzykowanie! Będziemy poznawać cymbały, dzwonki, basetlę, fujarki, skrzypce i inne instrumenty. Będziemy wystukiwać rytmy na przeróżnych instrumentach perkusyjnych i wydawać odgłosy z naszego własnego ciała (pomruki, klaskanki, klepanki, tupanki, cmokanki i inne. Dla urozmaicenia będziemy tańczyć i skakać przy muzyce i śpiewie.

Zajęcia odbywają się w czwartki
Koszt: 50 PLN miesięcznie


 Logofigle

Prowadzą: pani Agnieszka
Zajęcia mają na celu rozbudzenie ciekawości aktywnością słowną oraz pomoc w rozwijaniu mowy. Wykorzystanie zabawy oraz współpracy dzieci z logopedą stymuluje poprawne opanowanie języka  i niezbędnych jego aspektów takich jak: sprawność narządu artykulacyjnego, słuch fonematyczny, prawidłowy tor oddychania, dojrzały sposób połykania, poprawność artykulacyjna, sprawność komunikacyjna oraz percepcja słuchowa Zajęcia będą też wspierać motorykę dużą i małą.

Zajęcia odbywają się w piątki
Koszt: 50 PLN miesięcznie


 Origami dla dzieci starszych (4-6 lat)

Prowadzą: pani Monika
Zapraszam na zabawę w składanki papierowe przy pomocy starej japońskiej sztuki origami. Poprzez zabawę będziemy uczyć się jak różnorodne rzeczy można wytworzyć z jednego kawałka papieru i to bez użycia kleju i nożyczek. Zajęcia te dadzą nam również okazję do pobudzenia i wyrażenia emocji przez ciekawą dyskusję. Poćwiczymy również nasze rączki i cierpliwość, które niezawodnie przydadzą się w dalszej nauce.

Zajęcia odbywają się w piątki
Koszt: 50 PLN miesięcznie


 Zajęcia teatralne dla absolwentów (7-13 lat)

Prowadzą: pani Beata
Zapraszamy wszystkich absolwentów naszego przedszkola (7–13 lat) na cykl 10 warsztatów teatralnych (wrzesień, październik, listopad), które zakończą się występem w Teatrze Ochoty. W trakcie zajęć dzieci będą ćwiczyć m.in. poprawną wymowę, techniki dramowe, współpracę ze sobą i reżyserem. Oswoją się również z występami przed publicznością.

Zajęcia odbywają się w środy w godz.: 16.00-17.30.
Koszt: 80 PLN miesięcznie

Regulamin Zajęć Popołudniowych dostępny jest w siedzibie Fundacji.

Dane kontaktowe
©2024 wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content