Niepodległa

Nasza Fundacja i prowadzone przez nią Przedszkole włączają się w ogólnopolskie świętowanie stulecia odzyskania niepodległości.  W związku z tym stworzyliśmy dla dzieci 2 propozycje, które wymagają Państwa zaangażowania:

Sto wycieczek na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

To pomysł koordynowany przez grupę trzecią. Mamy w planach w tym roku szkolnym wybrać się z dziećmi na wycieczki małe i duże. Będziemy je liczyć i zaznaczać na mapach odwiedzone miejsca. Będą to zwyczajne spacery po okolicy odkrywające urocze i ciekawe zakątki, wycieczki na wystawy, wydarzenia kulturalne i edukacyjne a także większe wycieczki wyjazdowe. Chcemy, aby dzieci poznały to co jest ciekawe na Bielanach, w Warszawie a także w Polsce. Możecie Państwo także aktywnie wziąć udział w naszym przedsięwzięciu informując nas o swoich rodzinnych wyprawach i zamieszczając na naszych mapach zdjęcia i krótkie informacje.

Sto rozgrywek na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

To pomysł koordynowany przez zerówkę. W jego trakcie będziemy zachęcać do wspólnej zabawy w „Przyjazd Paderewskiego” – grę planszową specjalnie przygotowaną przez pana Marcina – nauczyciela naszej grupy sześciolatków. W grę można zagrać w gronie rodzinnym, ośrodkach kultury, świetlicach lub w innych miejscach, w których dzieci spędzają czas. Mamy nadzieję, że „Przyjazd Paderewskiego” stanie się wstępem do rozmów z dziećmi o Polsce, o tym jak korzystać z dorobku i dziedzictwa kulturowego poprzednich pokoleń. Może stać się ciekawą lekcją historii, przykładem jak współdziałać ze sobą, by złe wydarzenia w naszej historii nie powtórzyły się. Gra podkreśla jak dla osiągania celów ważna jest współpraca. Grę można pobrać tutaj.

Dane kontaktowe
©2024 wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content