W tym numerze:
Przemyślenia Anny Florek na temat wakacyjnego przyglądania się. A także majowe wspomnienia, w których opowiadam o Dniu Mamy i Taty. Są też rozmowy z rodzicami, w tym Dzień Mamy i Taty widziany z ich perspektywy.
Dodatkowo nasi przedszkolni rodzice piszą o pożegnaniu sześcio- i siedmiolatków – tekst Anny Zandberg oraz spisane są propozycje na przyszłość i sugestie czytelników dotyczące naszego czasopisma.
Znajdzie tu też Państwo wspomnienia Małgorzaty Krówki. Jest też Archiwum scenariuszy, w którym jest opis zajęć Beaty Oraniec n.t Dnia Ziemi realizowanych Metodą Pytań Dzieci.
W tym numerze zamieściłem też opis eksperymentów związanych ze skupianiem światła słonecznego. Dodaliśmy też
grę planszową „Czerwony Kapturek”. Stworzoną na podstawie klasycznej bajki (z opcją wygranej wilka).
A ponadto w dziale „Co nam w duszy gra” Adam Dąbrowski opowiada o historii instrumentów. Jest też recenzja książki edukacyjnej: Katarzyny Mitros „Urodzony matematyk. Zabawy rozwijające zdolności umysłowe najmłodszych”.
W dziale Teoria pedagogiczna Aleksandra Machalska pisze o rozwoju dziecięcych pytań. W Kąciku logopedycznym Agata Lange przedstawia propozycje zabaw logopedycznych na wakacje. W Terenie pogodnego używania Anna Firek prowadzi filozoficzne rozmowy z dziećmi o precyzji.
W Kalendarzu znajdziecie Państwo poważne i niepoważne okazje do świętowania w lipcu i sierpniu. Na końcu znajdzie Państwo omówienia portalu learningapps.org
Życzę przyjemnej lektury
Redaktor naczelny
Marcin Dębiński